احتمالا نمونه پی او اس را در فروشگاه های بزرگ دیده اید.

کامپیوتری در قسمت صندوق فروشگاه قراردارد و صندوق دار توسط اسکنرهای مخصوص بارکد اجناس را وارد کامپیوتر می کند و یا با مانیتورهای لمسی اجناس یا سرویس خریداری شده را انتخاب می نماید و در پایان رسیدهای کوچکی توسط پرینترهای مخصوص چاپ و به مشتری داده می شود.

در این سیستم مشتری می تواند وجه خرید را بصورت نقدیا با کارت و یا بایک ارز خارجی بپردازد. (ونیز می تواند نپردازد و به حساب بدهیش وارد شود)

اگر شما فروشگاه
, رستوران یا کافی شاپی دارید که قرار است سیستم فروشگاهی داشته باشد بدانید که انتخاب درستی کرده اید و نرم افزار ما این سیستم را بطور کامل و یکپارچه و متصل به بخش حسابداری در اختیار شما قرار می دهد.


سیستم فروشگاهی نرم افزار مالی ای اف جی به گونه ای طراحی شده که شما می توانید از دفتر مرکزی چندین فروشگاه را کنترل کنید.

در این سیستم کامپیوتری در دفتر مرکزی وجود دارد که در آن کالاها تعریف و قیمت گذاری می شوند و لیست قیمتها از طریق اینترنت یا بصورت دستی (مثلا با فلش درایو) به فروشگاه ها ارسال می گردد.

در هر فروشگاه یک سر شیفت و تعدادی فروشنده وجود دارد. وظیفه سر شیفت کنترل فروشنده ها و بر قراری ارتباط با دفتر مرکزی است . همچنین باز و بسته کردن شیفت (در نرم افزار) وظیفه سر شیفت است..
یک فروشگاه می تواند در طول روز چندین شیفت داشته باشد که در هر شیفت تعدادی فروشنده کار می کنند.

هر فروشنده با کدی که دارد وارد برنامه می شود و فروش خود را انجام می دهد و باید به میزان فروشی که انجام می دهد در پایان شیفت خود وجه فروشش را تحویل دهد.

فروشگاه ها بر اساس قیمت های دریافتی از دفتر مرکزی می فروشند و در پایان روز سر شیفت لیست فروش روزانه را به دفتر مرکزی ارسال می کند و در دفتر مرکزی بصورت اتوماتیک سند می خورد و مانده سرفصل ها و کالا به روز می شود.


اگر شما فروشگاه یا فروشگاه هایی دارید که در آن کالایی را می فروشید این سیستم برای شما ایده آل است.
سوپر مارکت ها
, فروشگاه های لوازم صوتی, فروشگاه های مبایل و لوازم جانبی, فروشگاه های کامپیوتر, فروشگاه های لباس, فروشگاه های لوازم منزل, فروشگاه های ورزشی, داروخانه ها, لوازم آرایشی و بهداشتی, فروشگاه های مواد غذایی و پروتئینی و غیره.

اگر شغل شما به گونه ای است که خدماتی به مشتریان می دهید نیز این سیستم برای شما ایده آل است. شما می توانید خدمات خود را تحت عنوان کالاهای مجازی با قیمت مشخص تعریف کنیدو آنها را بفروشید.

بنا بر این اگر این سیستم را برای مطب یک پزشک یا یک بیمارستان یا باشگاه بدنسازی یا سینما یا اسنخر و غیره انتخاب کرده اید بدانید که بهترین انتخاب را نموده اید.


از جمله مهمترین گزارشات سیستم فروشگاهی می توان گزارشات زیر را نام برد:
  • لیست فروش روزانه.
  • میزان فروش نقدی, باکارت, ارزخارجی و پرداخت نشده.
  • سود فروش روزانه.
  • مقایسه فروش به تفکیک کالا.
  • مقایسه فروش به تفکیک فروشنده.
  • مقایسه سود فروشگاه ها با یکدیگر.
  • لیست کالاهایی که نقطه سفارش آنها فرارسیده.
  • موجودی کالا بتفکیک.
  • کارتکس کالا.

ضمنا این نرم افزار کلیه دستگاه های بارکدخوان و مانیتورهای لمسی و انواع چاپگرهای کوچک فروشگاهی و تابلوهای دیجیتالی اعلام قیمت را پشتیبانی می کند.

 
   
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2020 AFG software co. Inc. All rights reserved.