این نرم افزار قادر است دفاتر و فروشگاه های شما را در اقصا نقاط دنیا به هم متصل کرده و یک سیستم یکپارچه و آن لاین در اختیار شما قرار دهد.

مدیر عزیز
از این پس وقتی در سفر به سر می برید و یا وقتی در منزل هستید می توانید از طریق اینترنت به کامپیوتر حسابداری متصل شوید و همه چیز را تحت نظر داشته باشید.

این ویژگی فقط در نسخه هایی وجود دارد که بانک اطلاعاتی آن اس کیو ال سرور است و نسخه هایی که بانک اطلاعاتی آن اکسس است فاقد این قدرت می باشند. 

روش:
روش عملکرد آن بدین صورت استکه فرض کنید شما از نسخه ای که بانک اطلاعاتی آن اس کیو ال سرور است استفاده می کنید و دفتر مرکزی تان در تهران میباشد و یک شعبه هم در شیراز دارید.

کامپیوترهای دفتر تهران در یک شبکه محلی قرار دارند و به یک سرور متصل هستند. بر روی کامپیوتر سرور ویندوز سروری و نیز بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور نصب گردیده. برنامه حسابداری روی تک تک کامپیوترها و نیز خود سرور نصب شده ولی بانک اطلاعاتی فقط بر روی سرور قرار دارد.
 

حال قرار است کامپیوتر شیراز از طریق اینترنت به این شبکه متصل گردد.

برای این منظور باید یک آی پی اختصاصی به کامپیوتر سرور در دفتر تهران اختصاص دهید تا شماره آن در اینترنت هرگز تغییر نکند.

سپس از روی کامپیوتر شیراز توسط
Remote Desktop ای پی اختصاصی سرور تهران را وارد می کنید و به آن متصل می شوید و با برنامه حسابداری که روی آن نصب است کار می کنید.

وجود ویندوز سرور 2008 بر روی سرور باعث می شود که اتصالات ریموت دسکتاپ در پوسته های جدا گانه قرار گیرند (Shell) لذا چندین کامپیوتر راه دور می توانند بصورت موازی به سرور متصل گردند و با برنامه حسابداری کار کنند بدون اینکه در کار هم تداخلی ایجاد شود. (چون هریک در لایه جداگانه ای عمل می کند)

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2020 AFG software co. Inc. All rights reserved.