در این نرم افزار می توانید به میزان دلخواه کالا ها را گروه بندی تو در تو کنید.

شما می توانید کالاها را به گروه های
A, B, C تقسیم کنید سپس گروه A را به زیر گروه های a1, a2, a3 و بعد زیر گروه a2 را مجددا به a21, a22, a23, a24 تقسیم کنید ...

مثلا اگر فروشنده لوازم صوتی هستید می توانید کالاهایتان را به گروه های اصلی تقسیم کنید که یکی از این گروه ها تلویزیون هاست. سپس این گروه را به چند بخش تلویزیون های سونی - تلویزیون های توشیبا و تلویزیون های پاناسونیک تقسیم کنید. باز تلویزیون های سونی را به دو بخش چینی و اصل تقسیم نمائید و آن را نیز به 19 اینچ 21 اینچ 42 اینچ و 46 اینچ بشکنید و به همین ترتیب ادامه دهید ...

این یعنی تعداد سطوح طبقه بندی کالا در سیستم انبار این نرم افزار نا محدود است.
امروزه کمتر نرم افزاری وجود دارد که تا این اندازه انعطاف داشته باشد و شما به راحتی بتوانید طبق میل خود کالاها و اجناس و مواد خام خود را طبقه بندی کنید و بر اساس همین طبقه بندی گزارش گیری نمائید.

گزارشات بخش انبار داری نیز از این طبقه بندی تبعیت می کنند.

مثلا در گزارشات موجودی کالا به تفکیک انبار شما همین طبقه بندی درختی را خواهید دید که توسط آن به جمع تعدادی و نیز کل ارزش ریالی یک گروه پی می برید.

 
بعضی از کالاها علاوه بر بارکد شماره سریال نیز دارند. مثلا گوشی های مبایل یا قطعات الکترونیکی یا قطعات کامپیوتری و غیره. وجود شماره سریال باعث می شود که موجودیت هر کالا به تنهایی مورد بررسی قرار گیرد. معمولا کالاهایی که دارای گارانتی هستند شماره سریال دارند.

سیستم یکپارچه مالی ای اف جی این قدرت را به شما می دهد که برای کالاها شماره سریال وارد کنید و برای هر سریال یک پرونده جدا نگهداری می کند.
 

معمولا کالاهای فاسد شدنی تاریخ انقضاء دارند.

اگر شما با کالاهایی مثل دارو یا موارد غذایی یا سموم کشاورزی یا کلا انواعی از کالا که تاریخ انقضا دارد سروکار دارید نگران نباشید چون این نرم افزار تاریخ انقضا برای اقلام کالا را پشتیبانی می کند.

در این سیستم می توانید برای کالاها تاریخ انقضاء تعریف کنید و گزارشاتی در ارتباط با این موضوع داشته باشید.

مثلا لیست موادی که تاریخ انقضاء آنها فرا رسیده یا لیست موادی که ده روز به تاریخ انقضاء شان باقی مانده یا آنهایی که هنوز حداقل بیش از بیست روز برای منقضی شدن وقت دارند.
 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2020 AFG software co. Inc. All rights reserved.